Úvod Klasická masáž Mäkké techniky a uvoľňovanie Breussova masáž Reflexná masáž chodidiel Reflexná masáž chrbtice Hawajská masáž LOMI LOMI Dornova metóda Shiatsu masáž v sede Shiatsu - japonská tlaková masáž Kontakt


Klasická masáž

Klasická masáž je najčastejšie používaným druhom masáže. Využíva sa predovšetkým ako masáž liečebná a na doliečenie prekonaných ochorení. Tiež sa veľmi účinne využíva ako preventívny prostriedok proti vzniku vážnych ochorení chrbtice, ale aj iných orgánov tela. Je veľmi vhodná pri chronických bolestivých stavoch, kde napomáha uvoľneniu bolestivých zatvrdlín a blokád vzniknutých v dôsledku rôznych úrazov a preťažovania organizmu.

Masážou dochádza k prekrveniu a uvoľneniu svalstva, k  vyplaveniu endorfínov do mozgu, ktoré spôsobujú pocit šťastia a spokojnosti. Masáž má celkový upokojujúci alebo povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť a vplýva na stav centrálneho nervového systému. Klasická masáž sa vykonáva pomocou hmatov, ktoré sú zoradené do presne stanovených masážnych zostáv pre jednotlivé časti tela. Poradie týchto hmatov, spôsob prevádzania, rýchlosť a hĺbka pôsobenia určí výsledný efekt masáže. Dá sa povedať, že masáž vedie k úprave zmenených pomerov v organizme k normálu.
Klasická masáž je vynikajúci prostriedok k odstráneniu bolesti a navodeniu dobrej nálady, pohody, povzbudeniu energie a hlavne zotaveniu svalstva. Osviežuje telo i myseľ a môžete si vďaka nej efektívne oddýchnuť. Veľmi účinná je i klasická masáž bruška – upravuje problémy spojené s vyprázdňovaním čriev. Masáž bruška je veľmi jemná.
Klasická masáž môže byť čiastočná - masáž chrbtice (šija, ramená, chrbát, sedacie svaly), masáž nôh (spredu i zozadu), masáž rúk, masáž bruška, masáž tváre alebo celková - celé telo (ruky, nohy, chrbát, tvár, bruško).