Úvod Klasická masáž Mäkké techniky a uvoľňovanie Breussova masáž Reflexná masáž chodidiel Reflexná masáž chrbtice Hawajská masáž LOMI LOMI Dornova metóda Shiatsu masáž v sede Shiatsu - japonská tlaková masáž Kontakt


Breussova masáž s olejom z ľubovníka bodkovaného

Breussova masáž je energetická masáž. Táto masáž regeneruje medzistavcové platničky a tým rieši široké spektrum zdravotných ťažkostí a vedie k odbúravaniu hlboko uložených psychických problémov.

Podľa Rudolfa Breussa neexistujú opotrebované platničky, ale zdegenerované, ktoré sa touto masážou regenerujú. Platnička je vlastne porézna huba a z 90% je zložená z vody. K dobrej funkčnosti potrebuje nielen vodu (čo znamená dodržiavanie pitného režimu), aby nebola vysušená, ale tiež výživu. Platničky sa regenerujú v noci, preto je dobré sa pred spaním natiahnuť, aby bola chrbtica uvoľnená.
Breussovou masážou chrbtice sa vlastne odďaľujú stavce od seba, aby platnička mala dostatok miesta. Vmasíruje sa ľubovníkový olej. Tým sa dosiahne nabobtnanie medzistavcových platničiek a dochádza k uvoľneniu nervov, ktoré z oblasti chrbtice vychádzajú do celého tela. Po jemnej masáži sa prikladá na chrbticu hodvábny papier a postupným prikladaním rúk dochádza k magnetizovaniu. Toto umožní, že ľubovníkový olej preniká hlbšie do chrbtice. Breussova masáž sa používa na uvoľnenie po ošetrení Dornovou metódou, aj ako príprava na toto ošetrenie.