Úvod Klasická masáž Mäkké techniky a uvoľňovanie Breussova masáž Reflexná masáž chodidiel Reflexná masáž chrbtice Hawajská masáž LOMI LOMI Dornova metóda Shiatsu masáž v sede Shiatsu - japonská tlaková masáž Kontakt


SHIATSU masáž - japonská tlaková masáž

Východná medicína považuje ľudské telo za nedeliteľný celok, v ktorom sú všetky orgány prepojené. Ak je telo oslabené stresom, chorobou, veľkou psychickou alebo emocionálnou záťažou či úrazom, energia v meridiánoch prestáva prúdiť hladko a pravidelne.
Pôsobením na akupunktúrne body a meridiány, shiatsu harmonizuje výkyvy obehu životnej energie  a tým upevňuje zdravie. Masáž dáva pocit vnútornej vyrovnanosti, síly a energie, poskytuje nové pocity spokojnosti a sebadôvery, stimuluje svaly, kĺby, krvný i lymfatický obeh, celkovú vitalitu a psychickú kondíciu.
Masér harmonizuje energiu klienta prostredníctvom prstov, dlaní, lakťov, prípadne kolien či chodidiel. Pomocou tlaku na jednotlivé body pozdĺž energetických dráh (meridiánov) saupravujú vnútorné disfunkcie organizmu.

Masáž sa vykonáva na podložke na zemi a ste pri nej oblečení

Shiatsu prináša pozitívne výsledky pri akejkoľvek diagnóze. Určite ho ocenia predovšetkým ľudia so sedavým zamestnaním, trpiaci bolesťami či poškodeniami chrbtice, stuhnutím šije, kolien, bolesťami kĺbov alebo ľudia trpiaci úzkosťami, migrénami, poruchami tlaku, menštruačnými bolesťami alebo nespavosťou.
Shiatsu priamo upokojuje autonómny nervový systém, čím sa uvoľňuje aj nervové napätie a zvyšuje tak odolnosť voči stresu. Shiatsu tiež podporuje krvný a lymfatický obeh, a tým pomáha zlepšovať funkčnosť vnútorných orgánov a posilňuje imunitný systém. Vďaka relaxačným účinkom je to jedna z najpopulárnejších masáží svojho druhu na svete.

Pred ošetrením

Nejesť aspoň hodinu - dve pred ošetrením, prinajmenšom nič ťažké.
Pred ošetrením nepiť alkohol. Ani po ňom.
Nevhodný je aj kúpeľ v horúcej vode a intenzívne cvičenie alebo telesná námaha.
Na shiatsu si rezervujte cca 2 hodiny.

Ošetrenie

Na oblečenie je treba si priniesť pohodlné bavlnené oblečenie (pre vaše pohodlie, ale aj pre terapeutov „bezbarierový“ prístup ku bodom) - pohodlné nohavice, tričko s dlhým rukávom, ponožky bez gumičky.

Po ošetrení

Po ošetrení treba piťviac ako obvykle. Shiatsu stimuluje uvoľňovanie toxínov, ktoré pitím dokážete vylúčiť z tela.
Zabezpečte si pohodové hodiny bezprostredne po ošetrení. Nie je dobré rýchlo vhúpnúť do stresových situácií v práci, alebo fyzicky namáhavých činností.