Úvod Čo je cvičenie SM-SYSTÉM Princíp a význam cvičenia Hlavné zásady cvičenia Kde a kedy budeme cvičiť Čo si priniesť? Moja cesta k SM-SYSTÉMU Certifikáty Cena za cvičenie Kontakt
Finta spočíva v elastickom lane. Vďaka jeho odporu sa pri ťahaní zapájajú všetky svalové zreťazenia, resp. prichádza k aktivácii toho svalstva, ktoré je oslabené. Svalové zreťazenia idú od nohy až po hlavu. Keď podsadíte panvu, stiahnete brucho a zatiahnete lopatku, neznamená to, že posilňujete iba trup, vy automaticky posilňujete všetky svalové zreťazenia, ktoré prichádzajú až do nohy. Lano je špecifické, nemožno ho ničím nahradiť. Má svoju určenú dĺžku aj odpor. Cvičenie SM systém cestou špirálových svalových reťazcov zapojuje šikmé brušné svalstvo. Brucho sa pohybuje dovnútra. V brušnej oblasti vzniká vztlaková (trakčná) sila, ktorá zdvíha telo nahor. Chrbtica vrátane platničiek a medzistavcových kĺbov sa preťahuje. Pacient pociťuje úľavu od bolestí.

Cvičenie SM-Systém prevádzame:
- pomaly
- malou silou
- presne s dôrazom na detaily- presná koordinácia pohybu
- rozsiahlym pohybom paže a dolnej končatiny
- postojačky vo vyrovnanom osovom postavení (je však možné začať aj v sede)
- naboso
- pravidelne (1-3x denne)
- s radosťou
- lepšie je cvičiť pomaly menšie množstvo dobre prevedených cvikov, ako cvičiť
rýchlo a veľké množstvo chybne prevedených cvikov

Kedy sa dostaví výsledok, záleží od konkrétnej diagnózy a intenzity cvičenia. Ako pri každom inom cvičení, aj tu sa totiž odporúča železná pravidelnosť.